• Czas na wysokości

  Tradycja, pasja, historia...

 • Naprawa zegarów wieżowych

  Gruntowne renowacje mechanizmów

 • Renowacje tarcz zegarów wieżowych

  Renowacje tarcz zegarowych

 • Naprawa zegarów wieżowych

  Ratujmy zegary

 • Zegary wieżowe

  Czas mierzymy wysoko

Tradycja zegarmistrzostwa wieżowego / Renowacje zegarów wieżowych

Gruntowna konserwacja zegara - szkoła w Poznaniu

Szanowni Państwo!

Z wielką satysfakcją chcemy z Państwem podzielić się informacją o przeprowadzonej przez nas gruntownej konserwacji zegara wieżowego.

Zegar J.F. Weule na Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 w Poznaniu

Jako zespół Czasnawysokosci po wielu latach przywróciliśmy do życia zabytkowy zegar produkcji J.F. Weule z ok. 1909 roku na poddaszu budynku głównego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 w Poznaniu.

Mechanizm czasomierza był w złym stanie. Praktycznie wszystkie łożyska nadawały się do regeneracji, bądź wymiany. Na nowo wykonane zostały elementy napędu, które zagineły.

Ażurowa tarcza zegarowa, wzbogacona miedzianymi elementami w postaci kwatów, wymagała nie tylko zabezpieczenia antykorozyjnego i malowania, ale także wzmocnienia konstrukcji, usunięcia wszelkich otworów powstałych w wyniku korozji oraz odtworzenia zniszczonych krawędzi.

W przeszłości zegar uruchamiał dzwonki w szkole. Zegar został wyremontowany przy okazji wykonania nowego poszycia dachowego. Pragniemy podziękować za bardzo owocną współpracę i wielki profesjonalizm Panu Robertowi Nortmanowi z Święciechowy koło Leszna, i tym samym bardzo polecamy Jego firmę jako potencjalnego wykonawcę. Pragniemy podziękować także Pani Dyrektor szkoły, a także Paniom woźnym za zainteresowanie i współpracę.

Mechanizm wymaga nakręcania co 2 dni. W chwili obecnej prowadzone są jeszcze prace regulacyjne.

© 2010 - 2018 www.czasnawysokosci.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Publikacja serwisu lub jego fragmentów za pomocą jakichkolwiek środków bez pisemnej zgody autorów zabroniona!